Na czym polega bezinwazyjny lifting twarzy?

Zabieg HIFU uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, doskonale odnawia i regeneruje tkanki skórne. Technologia ta wykorzystuje wiązki fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. W medycynie estetycznej HIFU pełni rolę bezinwazyjnego liftingu twarzy.

hifu 1
Obszar na którym wykonujemy zabieg poddawany jest ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne:

 • termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki,
 • mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki
  i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury.

Skutkiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki
i pobudzenie organizmu – w reakcji obronnej – do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. To powoduje:

 • HIFU 4 D - zastosowanieefekt liftingu w przypadku obwisłej, pozbawionej jędrności skóry zarówno twarzy ( np. obwisły podbródek, opadająca linia brwi, opadające powieki) jak innych obszarów ciała (np. obwisła skóra szyi, ud, ramion czy brzucha),
 • poprawa wyglądu worków pod oczami, przepuchliny tłuszczowej,
 • wygładzenie zmarszczek okolic oczu i całej twarzy, a także szyi i dekoltu,
 • widoczne zmniejszenie wiotkości skóry,
 • regenerację kolagenu,
 • redukcję zmarszczek,
 • poprawę elastyczności skóry,
 • podniesienie brwi,
 • poprawę owalu twarzy,
 • podniesienie tzw. chomików,
 • zredukowanie cellulitu,
 • redukcja i modelowanie miejscowej tkanki tłuszczowej różnych partii ciała np. ud, brzucha, boczków, ramion.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • Ostre infekcje,
 • Choroby nowotworowe,
 • Ciąża,
 • Okres karmienia piersią,
 • Aktywne zmiany skórne,
 • Nieleczone choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby zatorowo- zakrzepowe.

Korzyści:

 • Spektakularne rezultaty, szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry,
 • Trwałe efekty,
 • Nie ma potrzeby powtarzać zabiegu (problem serii),
 • Zabieg bezinwazyjny – niechirurgiczny, mało bolesny, nie wymagający wcześniejszych przygotowań,
 • Zabieg szybki (30-40 min – cała twarz),
 • Brak oddziaływania w warstwie rogowej naskórka,
 • Brak konieczności wyłączenia pacjenta z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy).

Uwaga: metodę HIFI można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.

Zabieg HIFU - kiedy stosować?

Zabieg HIFU przeznaczony jest do modelowania twarzy i sylwetki oraz działania przeciwstarzeniowego. Polecany w przypadku zwiotczenia skóry w różnych okolicach (np. twarz, piersi, brzuch, pośladki, kolana, uda) po odbytej ciąży czy stracie dużej masy ciała, ale także może być stosowany profilaktycznie. W obrębie twarzy zabieg polecany jest osobom mającym obniżone brwi, opadające powieki, zwiotczały, opadający podbródek czy kąciki ust. Tak, więc zabieg rekomendowany jest wszystkim osobom, które chcą ujędrnić swoją skórę bez używania skalpela.

Oczekiwane efekty zabiegu

Modelowanie twarzy i całej sylwetki za pomocą zabiegu HIFU daje satysfakcjonujące efekty i jest niezwykle precyzyjne. Zabieg zapewnia nieoperacyjny lifting, a także umożliwia poprawę nie tylko napięcia, ale i uniesienia skóry. Ponadto zmniejsza zwisy skórne i zwiotczenia narastające z wiekiem oraz pobudza nie tylko produkcję kolagenu i elastyny, ale także oddziałuje na tkankę włóknisto-mięśniową. W zależności od okolicy, na której zabieg jest stosowany można uzyskać takie efekty ja: podniesienie brwi, poprawę owalu twarzy czy szyi, poprawę skóry powiek. Ogólnie zabieg poprzez ujędrnienie skóry, odmładza i nadaje jej młodzieńczego wyglądu.

Trzeba zwrócić uwagę, że zabieg działa w skórze właściwej, nie naruszając pierwszej jej warstwy. To wszystko sprawia, że jego efekty są porównywalne do chirurgicznego liftingu. Pacjent zyskuje poprawę wyglądu skóry, która staje się napięta i ujędrniona. Zadowalający efekt najczęściej osiągany jest już po wykonaniu jednego zabiegu HIFU. Jednak od razu po zabiegu można cieszyć się około 20% efektem docelowym. Rezultaty pojawiają się stopniowo do 3 miesięcy, ponieważ tyle trwa produkcja nowego kolagenu. Pierwsze efekty są natychmiastowe, jednak uwidaczniają się z czasem. HIFU pozwala uzyskać naturalny efekt. Tak, więc zabieg ten pobudza drzemiące w organizmie siły do regeneracji.

Skuteczność i bezpieczeństwo HIFU

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Skóra nie wymaga rekonwalescencji, więc można wrócić od razu do codziennych aktywności. Rezultaty zabiegu utrzymują się zazwyczaj około 18 miesięcy, w zależności od cech indywidualnych pacjenta oraz właściwości jego skóry. Dzięki zastosowanej technologii HIFU zabieg jest:

 • najbardziej skuteczny wśród termoliftingów stosowanych w medycynie estetycznej,
 • bezpieczny,
 • najbardziej precyzyjny wśród tego typu zabiegów - skuteczność zabiegu zagwarantowana jest także poprzez wizualizację tkanki skórnej podczas zabiegu (USG), co zapewnia dużą precyzję wykonania.

Zabieg HIFU - jak wygląda?

 1. Na początku skóra wokół miejsca zabiegowego jest oczyszczana.
 2. Doświadczony specjalista medycyny estetycznej przy użyciu USG może całościowo spojrzeć na tkankę, która poddawana jest terapii.
 3. Następnie osoba wykonująca zabieg nakierowuje dokładnie strumień ultradźwięków na wybrany obszar skóry i odpowiednią głębokość.
 4. Różne głowice dostępne w gabinecie lekarskim gwarantują możliwość użycia różnej częstotliwości i głębokości w zależności od potrzeb miejsca, na którym wykonywany jest zabieg.
 5. W rezultacie tkanki podskórne obkurczają się natychmiastowo, co powoduje lifting i poprawę napięcia zwiotczałej okolicy skóry. Ponadto ultradźwięki stymulują wytwarzanie nowego kolagenu oraz wzmacniają ten już istniejący w organizmie.
 6. Zabieg trwa około 20-40 minut, w zależności od wielkości obszaru leczenia.

Opinie o zabiegu

Zabieg polecają zarówno doświadczeni specjaliści medycyny estetycznej, jak i sami pacjenci. Przede wszystkim lekarze zwracają uwagę na nowoczesną i w pełni bezpieczną technologię, a także podkreślają możliwość uzyskania efektów porównywalnych do operacji plastycznych. Pacjenci chwalą bardzo satysfakcjonujące efekty i nieinwazyjność.

Zabieg HIFU a inne zabiegi

Na rynku istnieje wiele urządzeń stosujących technologię HIFU, a także inne zabiegi wykorzystujące podobne technologie. Który z nich wybrać? Poniżej kilka praktycznych informacji.

HIFU

HIFU 4D przetworniki ultradźwiękówDo zabiegu w obrębie twarzy używa się trzech przetworników: 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Z kolei na ciało wykorzystuje się przetworniki : 8 mm oraz 13 mm Szeroki wybór przetworników powoduje oprócz działania liftingującego także działanie lipolityczne czyli redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

HIFU kontra zabiegi laserowe

HIFU nie powoduje naruszenia skóry z wierzchu (naskórka), więc nie potrzeba rekonwalescencji. Przykładowo po laserze frakcyjnym ślady widać przez około 5, a nawet do 7 dni. Ponadto technologia HIFU działa głębiej niż zabiegi laserowe.

Ryzyko i komplikacje

Technologia HIFU uznawana jest za niezwykle bezpieczną; została oficjalnie zaaprobowana przez Amerykańską Ągencję Żywności i Leków. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna i zaczerwienienie, które ustępują krótko po zabiegu.

Kontakt

Infinity - Salon Urody - Kamionki
ul. Lotnicza 23, 62-023 Kamionki
Godz. otwarcia:
wt-pt 11:00-20:00, sob 9:00-14:00
Zadzwoń umów się na wizytę
61 897 18 10


Infinity - Salon Urody - Poznań
ul. Starołęcka 66, 61-360 Poznań
Godz. otwarcia:
pn-pt 9:00-19:00, sob 8:00-14:00
Zadzwoń umów się na wizytę
61 870 00 46 

matis-logo-2 logobeautymeddermika-logo-2gatineau-logo-2  logotegoder borbe trans2
                                                 www.borbe.pl

UK Bookamekrs http://gbetting.co.uk Free Bets